Nasza praca to nasza pasja

Przedsięwzięcie „Brocante” pozwala ratować od ostatecznej zagłady może ostatnie już oryginalne stare i tradycyjne elementy wyposażenia dawnych polskich dworków i wiejskich chat. Przez dziesięciolecia meble, dywany – kilimy – kobierce, obrazy, polska porcelana (Ćmielów, Chodzież), szkła, nakrycia stołowe, lampy i inne przedmioty, zalegały gdzieś po kątach, na strychach i w stodołach wiejskich siedlisk w różnych częściach Polski. Teraz oferujemy je tym z Państwa, którzy chcą dziś w swoich wnętrzach klimat taki – przynajmniej w akcentach lub częściach – odtworzyć.

Skarby nasze, które przekazujemy Państwu dziś, skupowaliśmy przez lata. Zwykle oznaczało to ratowanie ich od zagłady, gdy pokryte warstwami kurzu, wyciągnięte ze starych strychów i zakamarków miały ostatecznie zginąć. Poddawaliśmy je pieczołowitej restauracji, przywracając im urok i nowe życie. Wszystkie okazy są wykańczane – tak jak to kiedyś czyniono – naturalnym woskiem lub politurą. Nadaje im to niepowtarzalne ciepło i urok. Nie znajdziecie Państwo u nas mebli polakierowanych

Renowacja

Zachęcamy Państwa do korzystania z szerokiego zakresu prac renowacyjnych starych mebli. Usługi te wykonują konserwatorzy o najwyższych kwalifikacjach, od lata stosujący tradycyjne metody i materiały. Zapewniamy także bezpłatny transport do, i z pracowni konserwatorskiej dla klientów z obszarów Warszawy i południowych Mazur.

Galeria